tukums.info * Alternatīvs informācijas avots Tukuma novadamc=3
   
  Kopš 2006. gada 1. jūnija
tukums.info * Alternatīvs informācijas avots Tukuma novadam

 

 

Una, Unigunde, Dzelme, Benedikts
Trešdiena, 2018. gada 21. marts.

 

PATEICOTIES LMT UN TUKUMA DOMEI TUKUMĀ PIEEJAMAS BĒRNU VINGROŠANAS NODARBĪBAS

::Notikumi::

Sajūtu lāde  11. decembris. 2014  0 piebildes

Pateicoties vasarā rīkotajam projektu konkursam LMT LATVIJAI, kas šogad norisinājās arī Tukumā, no oktobra beigām Tukumā SAJŪTU LĀDĒ pieejamas BĒRNU VINGROŠANAS NODARBĪBAS „SAJŪTI PASAULI CAUR KUSTĪBĀM” 2 vecuma grupām: 4-6 g.v. un 6-8 g.v. bērniem. Grupās tiek uzņemti jauni dalībnieki un intereses gadījumā tiks komplektētas jaunas grupas!

Šī gada vasaras sākumā SAJŪTU LĀDE piedalījās LATVIJAS MOBILĀ TELEFONA (LMT) un TUKUMA NOVADA DOMES rīkotajā projektu konkursā LMT LATVIJAI. Konkurss norisinājās vairākās Latvijas pilsētās, tai skaitā, Tukumā. Ikviens Tukuma iedzīvotājs varēja iesniegt projektam savu ideju, kuru pirmajā kārtā izskatīja projekta žūrija, savukārt otrajā kārtā par iesniegtajām idejām varēja balsot ikviens Tukuma iedzīvotājs. Tukumā konkursā kopumā tika iesniegti 10 projekti un 5 no iesniegtajiem projektiem iedzīvotāju balsojuma rezultātā saņēma LMT līdzfinansējumu projektu realizācijai.

SAJŪTU LĀDE pateicoties LMT finansiālajam atbalstam, ir izveidojusi īpašas BĒRNU VINGROŠANAS NODARBĪBAS “SAJŪTI PASAULI CAUR KUSTĪBĀM”. Par projektā saņemtajiem 1696,12 eiro tika iegādāts speciāls bērnu sporta nodarbību inventārs – bumbas, riņķi, līdzsvara paliktņi, nūjas, sporta paklāji un citas nodarbībām nepieciešamas lietas.

Nodarbības sākušās oktobra beigās. Tās notiek 2 vecuma grupās: 4-6 g.v. bērniem un 6-8 g.v. bērniem. Nodarbības vada fizioterapeite Baiba Logina no Rehabilitācijas centra Vaivari. Pirmo grupiņu jeb 4-6 g.v.bērnu grupiņu aicinām apmeklēt arī bērnus no 3 gadu vecuma, ja vecāki zina un jūt, ka mazais ir aktīvs un labprāt draudzējas ar citiem saviem vienaudžiem. Dažās grupās vēl ir brīvas vietas, turklāt, jaunu interesentu gadījumā, tiks veidotas jaunas grupas abās vecuma grupās.

Projekta iesniedzēja un SAJŪTU LĀDES idejas autore Evija Birkmane stāsta:
“Uzreiz kā uzzināju, ka Tukumā notiek šāds projektu konkurss, sapratu, ka ir jāpiedalās! Jau kādu laiku atpakaļ ar ģimeni bijām runājuši, ka Tukumā pietrūkst šāda veida nodarbības bērniem. Tukumā ir iespēja apmeklēt ļoti labus fizioterapeitus individuāli, taču tieši nodarbības grupās nav pieejamas. Kopā ar manu māsu, topošo fizioterapeiti Leldi Birkmani, izdomājām nodarbību filozofiju, apzinājām nodarbībām nepieciešamās lietas, sastādījām nepieciešamo tāmi un iesniedzām projektu! Un lūk – kas neriskē, tas nevinnē! Esmu ļoti gandarīta, ka piedalījāmies un ka mūsu projektu novērtēja. Nu Tukuma pilsētas un novada ģimenēm ir pieejamas lieliskas nodarbības – BĒRNU VINGROŠANA “SAJŪTI PASAULI CAUR KUSTĪBĀM”.
Galvenā nodarbību filozofija slēpjas tajā, ka tās vada fizioterapeits. Bērni darbojas nelielās 3-8 bērnu grupiņās, kas palīdz fizioterapeitei pievērst uzmanību arī katram individuāli, pirms tam aprunājoties ar vecākiem un uzzinot, kādas ir sūdzības, vēlmes, vai arī reaģēt, redzot bērniņa kustības, stāju un ķermeni kopumā nodarbību laikā. Liels spēks ir arī tajā, ka bērni mācās darboties grupās. Īpaši mazajās grupiņās, kurās kopā ir bērni no 3 līdz 6 gadiem. Viņi mācās kopīgi darboties, kopīgi vingrot, kopīgi spēlēties un rotaļāties, viens otram palīdzēt. Galvenais uzsvars tiek likts uz noteiktā vecumā nepieciešamajiem ārstnieciskajiem vingrinājumiem, taču katrā nodarbībā, lai noturētu bērnu uzmanību, tiek iekļauti arī dažādi rotaļu, spēļu, stafešu elementi, kas ļoti patīk tieši mazākajiem censoņiem.
Nodarbības vada lieliska, jauka fizioterapeite Baiba Logina no Rehabilitācijas centra Vaivari. Un arī tad, kad mana māsa atkal atsāks darboties savā privātpraksē Tukumā, veidosim jaunas grupiņas arī Leldes vadībā.
Lielu paldies vēlreiz vēlos teikt LATVIJAS MOBILAJAM TELEFONAM par šādu lielisku projektu, iespēju piedalīties un līdzfinansējumu. Un TUKUMA NOVADA DOMEI, kura atbalstīja un palīdzēja šim projektam notikt tieši Tukumā. Iesaku arī citu pilsētu iedzīvotājiem sekot līdzi un piedalīties LMT rīkotajos projektu konkursos. Tas ir milzīgs gandarījums caur savu ideju un darbu palīdzēt citiem.”


Vēl Tukumā šajā projektā finansējumu saņēma šādi projekti:
1. Āra trenažieru uzstādīšana Rīgas ielā 31
2. Āra trenažieru uzstādīšana Sporta ielā 1
3. Sakārtosim Durbes estrādi Tukumam
4. TRX nodarbības Bushido centrā pie Mareka Lavrinvoča

Lai arī citas ģimenes, kas vēl nav pieteikušās nodarbībām, bet kurām ir interese par bērnu vingrošanas nodarbībām, būtu iespēja uzzināt ko vairāk, SAJŪTU LĀDE jaunā gada sākumā rīkos bezmaksas iepazīšanās nodarbību uz kuru aicinās mammas, tētus kopā ar savām 3-8 gadus vecajām atvasēm ciemos, lai kopā uzzinātu, kas notiek BĒRNU VINGROŠANAS NODARBĪBĀS. Bezmaksas nodarbības laikā varēsiet iepazīties ar SAJŪTU LĀDI, nodarbību vadītāju – fizioterapeiti Baibu Loginu. Varēsiet uzzināt visu par nodarbībām un to filozofiju, uzdot sev interesējošos jautājumus. Lai kaut nedaudz saprastu, kas notiek nodarbībās, visi kopā izvingrosimies un izkustēsimies.

Lai arī projekts paredzēts ieviest un īstenot dzīvē 2014. gadā, BĒRNU VINGROŠANA būs pieejama Tukuma iedzīvotājiem arī turpmāk. Turklāt, papildus šīm 2 vecuma grupām, esam ieplānojuši jaunajā gadā veidot grupas arī lielākiem bērniem, kas vecāki par 8 gadiem.

Plašāku informāciju par nodarbībām variet uzzināt, sazinoties ar SAJŪTU LĀDI pa tālruni 29 299 433, rakstot e-pastu uz sajutulade@sajutulade.lv vai lasot informāciju mājas lapā links .

 

Komentāri (0):

Komentāru nav!

Kā tevi sauc?
Ko teiksi?  
Ievadi pirmās četras zīmes no teksta: khcmhdk
 

Smaidiņu apzīmējumi!

:) :( ;) 8) :D :b >D :\ >: :rolleyes :evil
 
:| :O :x :I :8o 0] :smokin :hat :rollin :lol :fuck
NEVARI ATRAST?
STATISTIKA

Patreiz portālā 2097 raksti,  131 neapstiprināti.
Raksti šodien: 0
Raksti vakar: 0
Raksti aizvakar: 0
Raksti pagājušomēnes: 0

Sludinājumi šodien: 0
Sludinājumi vakar: 0


A

 

@
***

 


Arhīvs | Administrācija | Lietošanas noteikumi | |
  
© 2006  tukums.info
 Visa informācija kas šeit publicēta ir publicētāja vai TUKUMS.info administrācijas īpašums.
Par publicētāja rakstīto tekstu vai foto materiālu TUKUMS.info atbildību nenes.
Izstrādāts un uzturēts SIA "DEMO.LV"