tukums.info * Alternatīvs informācijas avots Tukuma novadamc=3
   
  Kopš 2006. gada 1. jūnija
tukums.info * Alternatīvs informācijas avots Tukuma novadam

 

 

Una, Unigunde, Dzelme, Benedikts
Trešdiena, 2018. gada 21. marts.

 

Cilvēki turpina meklēt darbu ārzemēs

::Interesanti::

Linda  25. novembris. 2015  6 piebildes

Skatoties pēc iedzīvotāju pilnajiem bāriem un veikaliem tirdzniecības centros, mums bieži aizmirstas par daudzajiem cilvēkiem, kas izceļo no mūsu valsts peļņas un izdzīvošanas meklējumos. Redzot to, ko vēlamies redzēt, šķiet, ka dzīvojam valstī, kurā ir ekonomiskā izaugsme un plašas darba iespējas, taču, kad iedziļināmies situācijā, tad atklājas, ka joprojām darba problēmas skar gan dinamisko galvaspilsētu Rīgu, gan mazpilsētas un ciemus, kur bezdarbs joprojām ir daļa no daudzu cilvēku skarbās ikdienas. Jāatzīst, daudzās jomās situācija Latvijā tiešām uzlabojas, bet iedzīvotāji joprojām sūdzas, ka tiem trūkst labu un stabilu darba vietu, turklāt tā ir problēma, kas skar gan gados jaunus cilvēkus, gan pieredzējušus darbiniekus.

Redzot pēdējos statistikas datus, kas turpina norādīt uz plašām emigrācijas problēmām, rodas jautājums, vai Latvijā joprojām ir grūti atrast iespējas nopelnīt un kā tās uzlabot, lai iedzīvotājiem būtu izaugsmes iespējas arī savā valstī. Kā norāda vēl kāda iedzīvotāju vidū veiktā aptauja, vairums gados jauno darbinieku, kā arī cilvēki, kuriem trūkst oficiālas kvalifikācijas, norāda, ka minimālās algas piešķiršana nereti neatbilst darba apjomam un prasībām un daudzi uzņēmumu vadītāji šo noteikto algas minimumu izmanto, kā legālu iespēju izmantot lētu darbaspēku. Pat situācijās, kad darbinieki izrāda iniciatīvu, cenšas un pierāda savas prasmes ar labu darbu, viņi nesaņem vairāk par valsts noteikto minimumu, tādējādi šie darbinieki jūtas nenovērtēti. Šāda attieksme no darba devēju puses, lai arī nes ietaupījumus uzņēmumiem, rosina negatīvu iespaidu par darba vidi Latvijā un ir kā viens no cēloņiem, kāpēc daudzi jaunieši dod priekšroku darbam ārzemēs un izceļošanai uz citām valstīm. Protams, Latvijas darba tirgū ir arī veiksmes piemēri, darba vietas, kurās novērtē gan jaunus, gan pieredzējušus darbinieku, taču, ja jaunajam censonim nepaveicas un viņš nonāk vairākās darba vietās, kuru vadītāji nenovērtē darbinieku ieguldījumu, tad jaunietis, gluži loģiski , meklē vidi, kurā ne tikai saņems pieklājīgu atalgojumu, bet arī jutīsies pamanīts un novērtēts.

Kā parāda arī nesen veikts pētījums darba ņēmēju vidū, ko izstrādājis jaunizveidots darba sludinājumu un konsultāciju portāls links /, lielākā daļa latviešu, kas meklē brīvās vakances, izmantojot internetā pieejamos brīvo vakanču portālus, to meklētājos galvenokārt izmanto tādus atslēgas vārdus, kā "darbs ārzemēs" un "vakances ārzemēs", kas parāda, ka darba meklētāji joprojām, kā vienu no opcijām, apsver darba iespējas ārpus savas valsts. Daži no šiem darba meklētājiem cer, ka ārzemēs tie saņems augstāku atalgojumu, citi vēlas atrast darbavietu, kur tos novērtētu un sniegtu iespēju sasniegt vairāk, citus interesē karjeras izaugsmes iespējas vai vienkārša došanās pasaulē, lai iepazītu arī citas valstis. Motīvi aizbraukšanai ir katram savi, bet būtu prieks redzēt, ka vienvirzviena ceļu uz ārzemēm izvēlas arvien mazāk latviešu.

Būtu lielisks scenārijs, ja uz citām valstīm mēs varētu doties tikai darba komandējumos, skaistos atpūtas braucienos un izpētes ceļojumos, taču tā nav, vairumam iedzīvotāju tā ir bēgšana no parādiem, ikdienas likstām un bezizejas, pērkot vienvirziena biļeti uz nezināmu laiku. Protams, mēs nevaram apturēt cilvēku izbraukšanu un vienmēr būs kāds, kurš vēlēsies aizbraukt, bet valstij un sabiedrībai vēl ir virkne uzdevumu, lai panāktu, ka šī izbraukšana ir izvēles iespēja, nevis vienīgā izdzīvošanas iespēja.

 

Komentāri (6):

1. Yohaidi

12/10/2015 16:05:58

Lai saņemtu uz rokas 1000€, nodokļos jāsamaksā
Anglijā 196€
Vācijā 400€.
Latvijā 762€
...utt

2. guļu par naudu

12/15/2015 19:30:44

Kamēr valdība budžetu cels paaukstinot cenas par pakalpojumiem, nemaksāšu nodokļos nevienu centu. Kad iemācīsies budžetu celt ar kādu biznesa plānu, tad maksāšu.

3. Ok!

12/22/2015 16:02:45

Kamēr lielākā daļa vārdu paaugstinot rakstīs ar burtu K, gribot saņemt savus 1000EUR uz rokas ( par kuriem nodokļos jāatdod 452 Eur neviss 762 )
Tikmēr arī šie valsts apdalītie, kuri gaida, ka viņiem visu ar karotīti mutē ielikt, brauks uz Angliju zemenes lasīt un stāstīs cik viņiem tur viss ir labi!

4. !kO

12/23/2015 15:21:16

Doma jau Tev bija laba, tikai piemirsi darba devēja nodokļus
Lai Tu saņemtu uz "rokas" 1000 - darba devējam Tu izmaksāsi 1,762.79 EUR

5. guļu par naudu

12/24/2015 13:55:44

To ok! Es vienmer to vardu rakstu ar " k ", un pelnu LV uz rokas 2500 eur, bet, kaa jau teicu, kameer valdiiba maacees pelniit tikai uz manu reekinu, nemaksaasu nevienu centu nodoklos.

6. Valdis

6/15/2016 18:06:40

Ieviešot Nekustamā īpašuma nodokli, Latvijā ir likvidēts privātīpašums.
Kā tevi sauc?
Ko teiksi?  
Ievadi pirmās četras zīmes no teksta: omgqmho
 

Smaidiņu apzīmējumi!

:) :( ;) 8) :D :b >D :\ >: :rolleyes :evil
 
:| :O :x :I :8o 0] :smokin :hat :rollin :lol :fuck
NEVARI ATRAST?
STATISTIKA

Patreiz portālā 2097 raksti,  131 neapstiprināti.
Raksti šodien: 0
Raksti vakar: 0
Raksti aizvakar: 0
Raksti pagājušomēnes: 0

Sludinājumi šodien: 0
Sludinājumi vakar: 0


A

 

@
***

 


Arhīvs | Administrācija | Lietošanas noteikumi | |
  
© 2006  tukums.info
 Visa informācija kas šeit publicēta ir publicētāja vai TUKUMS.info administrācijas īpašums.
Par publicētāja rakstīto tekstu vai foto materiālu TUKUMS.info atbildību nenes.
Izstrādāts un uzturēts SIA "DEMO.LV"